
Zabieg ten jest uznawany za przełom w medycynie estetycznej, bo dzięki niemu można w szybki i nieinwazyjny sposób usunąć wszelkie niedoskonałości ciała i osiągnąć wymarzoną sylwetkę.
Karboksyterapia czyli terapia dwutlenkiem węgla to nowa przełomowa metoda stosowana w medycynie estetycznej. Iniekcja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. W odpowiedzi na obecność Co2 w skórze dochodzi do powstania reakcji zapalnej, co w rezultacie stymuluje procesy naprawcze i produkcję nowego kolagenu. Kilka tygodni później dochodzi do przebudowy skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry. W przypadku tkanki tłuszczowej wprowadzany gaz medyczny CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie wspomaga drenaż limfatyczny leczonego obszaru, poprawia metabolizm i przyspiesza wydalanie uwolnionego tłuszczu.
Wskazania do zabiegu karboksyterapii w medycynie estetycznej:
CELLULIT redukcja do 89%
Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu we wszystkich stadiach. W organizmie CO2 silnie rozszerza naczynia krwionośnie zwiększając przepływ krwi do tego obszaru. Dwutlenek węgla pobudza krążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla organizmu. W ten sposób pobudza produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry.
ROZSTĘPY, BLIZNY redukcja do 97%
W przypadku rozstępów za sprawą działalności CO2 podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny spowodowana zmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancji odżywczej. Eliminacja rozstępów jest trwała, a efekt szybko widoczny. Terapia przynosi najlepsze efekty w momencie, kiedy jest stosowana na „świeżą zmianę”.
TKANKA TŁUSZCZOWA redukcja do 67%
Zabiegi karboksyterapi wskazane są przede wszystkim tym, u których otłuszczenia występują nierównomiernie na powierzchni ciała, w okolicach boczków, ud, kolan, pośladków, ramion, brzucha. Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu.
ZMARSZCZKI redukcja do 56%
Podanie CO2 w zmarszczkę lub w jej okolicę powoduje zmożoną syntezę kolagenu i elastyny. Temu zabiegowi można poddać każdy rodzaj zmarszczek, a w szczególności „kurze łapki”. Terapia przynosi bardzo dobre efekty, po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry. Na efekty należy poczekać ok. 3-4 tygodni.
CIENIE POD OCZAMI redukcja do 90%
Wskazania do zabiegu karboksyterapii w medycynie estetycznej:
- lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej,
- cellulit,
- rozstępy,
- zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
- brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi,
- brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
- opadające powieki,
- ciemne kręgi pod oczami,
- zwiotczenie piersi.
Wskazania do zabiegu karboksyterapii w celach leczniczych:
- przewlekła niewydolność żylna,
- zaburzenia krążenia,
- syndrom Raynauda,
- owrzodzenie żylakowe,
- owrzodzenie cukrzycowe,
- łuszczyca,
- łysienie.
Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii:
- ciąża i okres laktacji
- choroby serca
- niewydolność nerek
- dermatozy zakaźne
- niewydolność płuc
- zapalenie żył
- choroby nowotworowe
- antybiotykoterapia
- epilepsja
- jaskra
- hemofilia
- skłonność do powstawania bliznowców
- niedawne zabiegi chirurgiczne
- przebyty niedawno zawał serca, dusznica