• 27LIS2012

  www.lubin.pl – Instruktorzy: Publiczność była świetna!

  - Tak naprawdę, aby opanować podstawowe kroki Zumby, potrzeba kilku dni – mówił Przemysław Waszczyszyn, nauczyciel tańca. Instruktorzy zaproszeni przez Manufakturę Zdrowia na organizowany przez siebie Maraton Zumby, byli pod wielkim wrażeniem zaangażowania amatorów tańca. Lubinianie nie schodzili z parkietu sali gimnastycznej przy ul. Składowej.

  - Generalnie powiem, że publiczność była świetna! Niektóre osoby na takich zajęciach były po raz pierwszy. Bawiły się bardzo dobrze, choć nie znały za bardzo kroków. Taka właśnie jest Zumba. Każdy instruktor, który prowadzi takie zajęcia, uczy kroków podstawowych Zumby i praktycznie każdy może tańczyć – skomentował Przemysław Waszczyszyn, instruktor Zumby.

  Organizatorzy nie spodziewali się również tak licznej grupy. – Mieliśmy obawy, że pierwszy maraton będzie raczej miał niską frekwencję i ludzie podejdą do tego z dystansem, ale przekonaliśmy się, że tak nie jest. Niestety ja nie mogłam potańczyć z wszystkimi, bo mam kontuzję – powiedziała Angelika Skibińska, instruktorka Zumby.

  Już teraz Manufaktura Zdrowia wraz z instruktorami zapowiedziała, że taka inicjatywa będzie organizowana częściej. Nauczyciele tańca mają nadzieję, że następnym razem na parkiecie zobaczą również lubinian płci męskiej. – To co najbardziej mnie boli, to właśnie takie przekonanie, że Zumba jest tylko dla kobiet. Nie. Na szczęście coraz więcej mężczyzn zaczyna tę przygodę. Mamy też męskich instruktorów. Mamy nadzieję, że w przyszłości panowie nas pozytywie zaskoczą – podsumowała instruktorka.

  Źródło: www.lubin.pl

Facebook