Diety

Dietoterapia to ciężki orzech do zgryzienia… nie jest to oczywiste jak 1+1=2. Co chwile pojawiają się nowe doniesienia z zakresu dietetyki, to co kiedyś nas miało utrzymać w zdrowiu dziś okazuje się samym złem. Dlatego aby chcieć się tym zajmować trzeba żyć najnowszymi informacjami, trzeba na bieżąco aktualizować wiedzę, obserwować pacjenta jak zaproponowana terapia na niego wpływa. Dla jednych coś może być lekarstwem u innych może to pogłębiać problemy chorobowe. Dietoterapia jest nieodzownym elementem życia w zdrowiu, jest potrzebna zarówno w treningu jak i rehabilitacji.

W zbilansowanej diecie muszą znaleźć się wystarczające ilości węglowodanów, tłuszczów, białek, witamin i składników mineralnych w odpowiednich proporcjach, zależnie od jednostki chorobowej lub założonego celu do zrealizowania. Niezależnie od tego, czy kierują nami motywy estetyczne czy zdrowotne, warto zaufać specjaliście.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientek wprowadziliśmy do naszego Klubu porady dietetyczne – dietoterapeutyczne przeprowadzane przez jednego z naszych trenerów dietetyków.
Tylko takie połączenie da Wam pewność, że osoba układająca dietę będzie umiała określić Waszą intensywność aktywności fizycznej oraz idealnie dopasować do niej Wasz jadłospis.

Po szczegóły zapraszamy do recepcji klub.

CENNIK:

 

1. PIERWSZA WIZYTA 150 zł (30-50 min.)

 • badanie składu ciała i masy
 • szczegółowy wywiad żywieniowy
 • analiza badań laboratoryjnych
 • ustalenie zasad programu żywieniowego, preferencji żywieniowych
 • ustalenie kierunku w jakim będzie szła dietoterapia + rozpisana indywidualnie dieta ( odbiór diety jest na tydzień po pierwszej wizycie. Plan rozpisany jest na 15-30 dni, zgodnie z ustaleniami z klientem)

2. WIZYTA KONTROLNA

 

Bez wyboru kolejnego miesiąca diety 60 zł (20-30 min.)

 • analiza składu ciała, masy
 • ocena zmian samopoczucia, i zmian w ciele
 • odpowiedzi dotyczące diety

Z wyborem kolejnego miesiąca diety 100 zł (30-50 min.)

 • analiza składu ciała, masy
 • ocena zmian samopoczucia, i zmian w ciele
 • odpowiedzi dotyczące diety
 • nowy plan żywieniowy, dostosowany do potrzeb indywidualnych klienta)

BADANIA PODSTAWOWE DO WYKONANIA PRZED PRZYJŚCIEM PO PORADĘ:

 1. Morfologia krwi z rozmazem
 2. Glukoza na czczo
 3. Insulina na czczo
 4. Lipidogram z podziałem na frakcje (HDL, LDL, Trójglicerydy)
 5. TSH
 6. CRP
 7. Ferrytyna
 8. IgE i IgG całkowite (pasożyty, alergie)

PODSTAWOWE, PLUS:

 1. W przypadku podejrzenia niedoczynności/nadczynności tarczycy (szczególnie osoby otyłe, mające problem ze zrzuceniem kilogramów, przewlekle zmęczone, niedoczynność tarczycy w rodzinie) – fT4, fT3, antyTPO, antyTG. witamina D
 2. Przy podejrzeniu insulinooporności lub hipoglikemii reaktywnej – zalecam osobom ciągle przybierającym na wadze, z trudnościami w rzuceniu kilogramów, osoby ze spadkami energii – Krzywa cukrowa i insulinowa w 3. punktach ( na czczo, po 1h, po 2h)
 3. W przypadku oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzeń metylacji – Homocysteina, żelazo, ferrytyna
 4. W przypadku ciągłego stresu, zaburzeń snu, problemów z wagą, zaburzeniem cyklu miesiączkowego, nadmierną aktywnością fizyczną – Kortyzol

Facebook