Bezpłatna akcja „Profilaktyka zdrowego kręgosłupa i prawidłowych wzorców ruchowych” 12-24.03.2018

Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji współorganizowanej przez nasz klub, Powiat Lubiński oraz Fundację Primohuman, przy wsparciu medialnym lubin.pl.

Nasza akcja skierowana jest do mieszkańców powiatu lubińskiego i jest dla wszystkich BEZPŁATNA.

W ramach programu zapraszamy do udziału w badaniach oraz warsztatach tematycznych skierowanych do grup najbardziej zagrożonych dysfunkcjami kręgosłupa oraz bólami wynikającymi z nieprawidłowej postawy i złych nawyków w życiu codziennym.

Programem obejmiemy trzy grupy:

DZIECI – zapraszamy zarówno dzieci w okresie przedszkolnym, wczesnoszkolnym, jak i szkolnym. Badania będą wykonywane od poniedziałku – piątku.
Podczas konsultacji z fizjoterapeutą zostanie przeprowadzona ocena małego pacjenta, zwrócona zostanie uwaga głównie na:
-wady postawy i problemy dotyczące całego ciała dziecka,
-pochylenie miednicy i jej wpływ na prawidłowe krzywizny kręgosłupa,
-wady klatki piersiowej,
-powiązanie dotyczące problemu układu oddechowego i naczyniowo-sercowego,
-wady kończyn dolnych i stóp jako łańcuch rozwojowy całego ciała,
-ułożenie łopatek,
-wyrównane napięcia mięśniowe, jako klucz do zdrowego rozwoju układu szkieletowo-mięśniowego dziecka.
Po badaniu zainteresowane osoby otrzymają od naszych fizjoterapeutów karty badań z zaleconymi ćwiczeniami w domu.
Chcielibyśmy uświadomić również rodziców na temat otyłości u dzieci, ze złych nawyków ruchowych, z konsekwencji spędzania czasu wolnego przez laptopem i komputerami oraz z braku ruchu.

DOROŚLI – każda z zainteresowanych osób może wziąć udział w indywidualnej bezpłatnej konsultacji z fizjoterapeutą (zapisy w recepcji klubu) oraz w ćwiczeniach w małych grupach.
Z konsultacji mogą skorzystać wszystkie osoby, które prowadzą siedzący lub stojący tryb życia, które bolą plecy, kark, barki, szyja lub które chcą po prostu wrócić do aktywności fizycznej po przebytym urazie, a także seniorzy. Po przebytych konsultacjach badana osoba, będzie mogła skorzystać z 1 h dodatkowych ćwiczeń w grupie 4-5 osobowej. Na zajęciach pokażemy: jak zwalczyć ból i wrócić do sprawności fizycznej, jak ćwiczyć (również w miejscu pracy, czy domu), aby zapobiegać napięciom mięśniowym, nieprawidłowej postawie i zespołom bólowym.

KOBIETY W CIĄŻY I PO CIĄŻY zapraszamy na 4 warsztaty tematyczne. Odbędą się one 2 razy w tygodniu – w sumie 4 spotkania po 60 min.
Tematyka:
-Profilaktyka prawidłowego wykonywania codziennych czynności wraz z przebiegiem ciąży (12.03.2018 godz. 13:00)
-Profilaktyka pleców po ciąży i cesarskim cięciu (14.03.2018 godz. 13:00)
-Prawidłowa pielęgnacja i rozwój niemowlaka w pierwszym roku (19.03.2018 godz. 13:00)
-Powrót do sprawności po ciąży (21.03.2018 godz. 13:00).
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji klubu (osobiście, telefoniczne, e-mailem).

Akcję zakończy wykład pt. „KRĘGOSŁUP W STRESIE” (1,5h). Wykład ten będzie obejmował zagadnienia z zakresu podstaw anatomii, różnych schorzeń kręgosłupa, pleców i stawów oraz sposobów radzenia sobie z bólem.

Zajęcia przeprowadzą doświadczeni fizjoterapeuci i trenerzy. Połączenie ich wiedzy i doświadczenia w pracy z osobami z różnymi kontuzjami i dysfunkcjami, gwarantuje, że zrobimy wszystko, aby pomóc uczestnikom akcji pozbyć się bólu oraz nauczyć ich jak prawidłowo siedzieć, chodzić i żyć by takich bóli i dysfunkcji unikać.

Plakat kregosłup

Facebook